Tarihçemiz

Sağlıkta 22 yıllık deneyim….

Meddem Hastanesinin temelleri,  1997 yılında Bahçelievler Mahallesinde Yedi şehitler Şifa Polikliniği olarak atıldı.  3 pratisyen hekim,  1 diş hekimi ve sağlık çalışanlarından oluşan kadrosunda temel sağlık ve hemşirelik hizmetleri verirken,  Mahalle polikliniği olması sebebi ile de kısa zamanda halkın sevgisini ve güvenini kazandı.  Ancak ulaşım açısından merkeze uzak olması daha fazla hastaya hizmet vermesini engelliyordu.

1999 yılında hizmete giren Çarşı Şifa polikliniği  ise Şehir merkezinde  olması sebebi ile  ulaşım açısından daha kolaydı   ve  hizmet yelpazesini  de biraz daha genişletmeye başlamıştı. Çarşı Polikliniğimizde Part-time ve full-time görev yapan uzman hekimlerimizle birlikte günübirlik gözlem hastaları ve laboratuar tetkikleri de yapılmaktaydı. Çalışan personel sayısı ise ortalama 20 kişi olmuştu.

2003 yılına gelindiğinde çarşı polikliniğinde talep karşısında yetersiz kalmaya başlamış ve özel hastanecilik yönünde ilerlemek için yeni adımların atılması gerektiği sinyalleri oluşmuştu.  Hastalarımızdan aldığımız destek ve ekibimize olan güveniz ile 2004 yılında Özel  Şifa Tıp merkezi açıldı. Artık Cerrahi branşlar da operasyonlar yapılmaya başladı.  Bu arada yataklı tedavi servisimiz, laboratuvar ve görüntüleme hizmetlerimizin de desteklemesi ile bir çok branşta uzman hekimimiz  hizmet verirken personel sayısı da ortalama 75 kişi olmuştu.

Temel den itibaren halkında desteği ve güvenini alarak ilerleyen yapımız nihayet  2008 yılında Özel Şifa Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. O günlerde gerek yatak sayısı ve yoğun bakım ünitelerinin 3. Basamak tescilli olması, donanımlı ameliyathaneleri, ve bir çok branşta hizmet vermenin  rahatlığı ile hem Isparta hem de  komşu şehirlerdeki bölge haklına hizmet vermeye devam etti.  Fakat bölgemizdeki sağlık ihtiyaçlarını iyi analiz etmemiz hastalarımız için risk almamız ve yatırım yapmamız gerekiyordu. Bu amaçla yolumuza  devam ettik;

Aralık 2016 ‘da artık Kurumumuz Meddem Hastanesi ismi ile yoluna yepyeni bir binada hizmet vermeye başladı. Yeni binamızda hastalarımızın için hazırlanan teknolojik alt yapı sağlık  hizmetleri  yanında refakatçi ve ziyaretçilerinin de  rahat zaman geçireceği bekleme alanları, kullanışlı otopark hizmetleri, yiyecek içecek hizmetleri gibi bir çok anlamda düzenlemeler yapıldı.

Meddem Hastanesinde,  Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi ve Nükleer Tıp Ünitesi, ve Taş Kırma Merkezi  hizmete girdi. Kalp Merkezi, Obezite Merkezi,  Yenidoğan Yoğun Bakım  Üniteleri  ve Radyoloji Üniteleri  ise yenilendi.

Hastane Bünyemizde;

  • 7 Doçent Hekim, 25 Uzman Hekim ve 7 Pratisyen Hekim görev yapmaktadır.

Ayrıca Ruhsata esas Yatak ve Basamak sayılarımız;

  • Cerrahi Yoğun Bakım    :  12 Yatak  3. Basamak Tescilli
  • Dahili Yoğun Bakım       :  32 Yatak 3.Basamak Tescilli
  • KVC Yoğun Bakım          :   5 Yataklı  3. Basamak Tescilli
  • Koroner Yoğun Bakım   :   8 Yataklı 2.Basamak Tescilli
  • Yenidoğan Yoğun Bakım : 22 Yataklı 3.Basamak Tescilli
  • 25 Servis Yatağı Tescilli olarak hizmete devam ediyoruz.

Hastanın güven ve konforu için teknolojik alt yapımızı  sürekli yeniliyoruz.

Kaliteyi yaşam biçimi olarak benimseyip, sunulan her hizmette en üst kalite anlayışını hedef alarak, sürekli gelişime inandık ve bulunduğumuz nokta ile yetinmediği miz için bu günlere gelebildik. Hasta memnuniyeti ilkesinden vazgeçmeden hastalarımızın tüm ihtiyaç ve taleplerine en üst seviyede karşılayabilmek için gelişerek ve büyüyerek sağlık hizmeti vermeye desteklerinizle devam edeceğiz.

Her dem sağlık …