Acil Servis 

Meddem Hastanesi Acil Servis bölümü 7 gün 24 saat deneyimli ve dinamik bir kadro ile Tedavi ertelenmez prensibinden hareket ederek çalışmaktadır. Acil tip konusunda uzman hekimlerimiz, hastaya gerekli müdahale ve girişimlerde bulunduktan sonra, diğer branş hekimleri ile konsültasyon gerçekleştirmekte ve aciliyetine göre hastayı ilgili branş uzmanına yönlendirmektedir.

Gerekli tüm tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, müşahede odalarında, hastaların ilk tedavi ve gözlemleri yapılmaktadır. Ayrıca girişim odaları ve diğer teknik donanımlı odalarda ilk müdahaleler ve tetkikler zaman kaybetmeden yapılabilmektedir.

Her yaş grubundaki hasta, acil servisimizden hizmet alabilir. Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece de biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuarı, radyoloji kliniğinin kesintisiz hizmeti   ve diğer branş hekimlerinin de İCAP’ları ile desteklenmektedir.

Ayrıca tam donanımlı Ambulanslarımız ile mümkün olan en kısa sürede hastalarımıza ulaşılmakta ve Acil Servisimiz ile koordineli olarak gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Gerekli görüldüğü taktirde de şehir dışı hasta nakillerinde ambulanslarımız aynı titizlikle görevlerine devam etmektedir.   Amacımız, “hizmet bütünlüğü” içerisinde hastalarımıza hizmet vermektir.

Acil Servis’te çalışan tüm personelimiz, belirli aralıklarla düzenlenen hizmet içi eğitimler ile bilgilerini yenilemekte ve literatürdeki son gelişmelerle ilgili sürekli bilgilendirilmektedir


BU BİRİMDE GÖREVLİ HEKİMLERİMİZ

Dr. Ekin Ayar

Acil Servis

Dr. Serhat HANÇERKIRAN

Acil Servis, Başhekim Yardımcısı